Logo

Tego nie wiesz o Victoria's Secret

Każdy z czytelników Banzaja widział wiele sesji w bieliźnie Victoria’s Secret i doskonale zna tę markę i jej Aniołki. Candice Swanepoel, Adriana Lima czy Alessandra Ambrosio – to tylko kilka nazwisk, które zawsze wywołują wzrost temperatury. Jednak nie każdy z nas posiada tajemną wiedzę na temat marki znanej na całym świecie.

Victoria's Secret - historia znanej marki świata mody Victoria's Secret - historia znanej marki świata mody

Założyciel skoczył z mostu Golden Gate
Roy Raymond miał problemy z zakupem bielizny dla swojej żony. Czuł się dziwnie zakłopotany, gdy odwiedzał sklepy, dlatego postanowił założyć miejsca, które będą przyjazne dla mężczyzn. W ten sposób w 1977 roku powstał pierwszy sklep Victoria’s Secret w Stranford, którego wnętrze urządzone było w stylu wiktoriańskim. Raymond otworzył jeszcze kilka punktów i zaproponował klientom wysyłkowy katalog, a w 1982 roku odsprzedał swoje przedsiębiorstwo spółce The Limited. W 1993 roku Victoria’s Secret prosperowała doskonale, a Raymond próbował się pogodzić z upadkiem jego kolejnego przedsięwzięcia. Niestety mu się to nie udało i popełnił samobójstwo skacząc z mostu Golden Gate, na którym próbowało odebrać sobie życie ponad 2000 ludzi.
Nazwa pochodzi od królowej Wiktorii Hanowerskiej
Wystrój wnętrz i pierwszy człon nazwy daje jasno do zrozumienia, że ma to coś wspólnego z królową Wiktorią. Trudno jest za to odgadnąć co zawiera w sobie sekret. Być może ma to jakieś powiązanie z panującymi ówcześnie obyczajami. Kobieta żyjąca w czasach wiktoriańskich powinna być piękna, a jednocześnie pozbawiona grzechu. Jednak sesje Aniołków Victoria’s Secret często są dość odważne, prowokujące i wywołują myśli na temat „grzesznych zabaw”. Nie pasuje to do purytańskiego obrazu. Z drugiej strony w epoce wiktoriańskiej nastąpił niesamowity rozwój prostytucji i mówiono także o „kobiecie upadłej”, u której próżno szukać zasad moralnych, bo ta oddaje się jedynie cielesnym przyjemnością. Może więc Victoria’s Secret to połączenie dwóch modeli kobiet? Idealnie pasuje tu powiedzenie: „Prawdziwa kobieta powinna być damą w salonie, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni”.

Victoria's Secret - historia znanej marki świata mody Victoria's Secret - historia znanej marki świata mody

Celebrytki też chcą być Aniołkami
Edward Razek to dyrektor do spraw marketingu w Victoria’s Secret, którego w 2007 roku został uznany przez magazyn Forbes za jedną z pięciu najważniejszych osób w świecie mody. To on odpowiada za wypromowanie między innymi Gisele Bundchen i Heidi Klum. W jednym z wywiadów Edward Razek przyznał, że każdego miesiąca musi odrzucać prośby celebrytek o dołączenie ich do grona Aniołków. Powody są dwa. Po pierwsze pomysł Aniołków opiera się na tym, że to z nich robi się celebrytki, a nie odwrotnie. Drugi to wymiary. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że świat mody jest bezlitosny i trzeba mieć odpowiednią figurę i wzrost, by mieć szansę na zaistnienie. Gwiazdy nie są wyjątkami i nie mogą nadrobić sławą swoich „niedoskonałości”.
Aniołki wybierane są dla kobiet
Chociaż uwielbiamy modelki Victoria’s Secret, to przy wyborze Aniołków bierze się pod uwagę opinie kobiet, a nie mężczyzn. Trochę to smutne, ale musimy przyznać, że logiczne. Kobiety stanowią większość kadry kierowniczej spółki i 98% odbiorców Victoria’s Secret. W końcu mężczyźni kochają oglądać modelki w bieliźnie, ale sami nie kupują jej dla siebie. Edward Razek zdradza, że mimo wszystko mężczyźni nie są całkowicie lekceważeni przez Victoria’s Secret. Ich opinię także są brane pod uwagę, ale nie ma szans, by Aniołki zaczęły promować bieliznę w sprośnych sesjach, bo zdecydowana większość kobiet nie lubi tego typu zdjęć.

Victoria's Secret - historia znanej marki świata mody Victoria's Secret - historia znanej marki świata mody Victoria's Secret - historia znanej marki świata mody Victoria's Secret - historia znanej marki świata mody Victoria's Secret - historia znanej marki świata mody

2012-01-02 - D. Kwiecień

0

Komentarze do:
Tego nie wiesz o Victoria's Secret

Podobne artykuły i galerie